خروپف کردن، یکی از مشکلات خواب است  که افراد بسیاری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. دلایل و راه‌های درمان مختلفی برای این  معضل وجود دارد که بسیاری از این روش‌ها نمی‌تواند شما را از دست این بیماری نجات دهد. خروپف از آن دست  مواردی است که اگر برای درمان آن اقدام نکنید، بی‌شک خواب  برای شما و فردی که کنارتان می‌خوابد سراسر عذاب خواهد بود. اگر شما هم از این مشکل رنج می‌برید، درمان خروپف با لیزر مناسب شما است.

خواب سالم یکی از مواردی است که می‌تواند سلامت عمومی شما را تضمین کند. از جهت دیگر خواب خوب شبانه نویدبخش فردایی شاداب‌تر خواهد بود؛ اما خروپف از آن دست مسائلی است که گاه خواب راحت را از چشمان شما و اطرافیانتان می‌رباید و بر بهداشت خواب شما تأثیر مستقیم و منفی می‌گذارد. پیشرفت تکنولوژی به شما هدیه بی‌نظیری داده است و آن راهی برای خواب بهتر، بدون خروپف است. با ما همراه باشید.

خروپف عامل اصلی مشکلات خواب برای شما و اطرافیان است

لیزردرمانی آنجا که انتظارش را ندارید

شاید شما هم ‌بارها نام لیزردرمانی را برای بیماری‌های پوستی شنیده باشید؛ اما حتماً تعجب می‌کنید اگر بدانید که از این روش برای درمان خروپف هم می‌توان استفاده کرد. درواقع درمان خروپف با لیزر شیوه‌ای است که خواب خوب شبانه را برای شما به ارمغان می‌آورد. اما این روش دقیقاً چیست؟

زمانی که از لیزردرمانی برای خروپف استفاده می‌کنید، لیزر به گلوی شما شلیک می‌شود و به‌این‌ترتیب باعث می‌شود تا راهی که از آن هوا را وارد یا خارج می‌کنید گرم شود. این روش باعث می‌شود تا این ناحیه در هنگام خواب نیز باز بماند و در نتیجه خروپف شما از بین برود. معمولاً از این روش برای افرادی استفاده می‌شود که میزان صدای خروپف آن‌ها در شب بسیار شدید است. در این افراد بافت‌های نرم موجود در راه هوایی افتادگی  پیدا کرده است یا بزرگ شده‌اند. این روش باعث می‌شود تا این بافت‌ها در جای خود قرار گرفته و حالت نرمی آن‌ها از بین برود.

در این روش دستگاهی درون دهان شما قرار می‌گیرد که پالس‌های گرمایشی را تولید می‌کند. این پالس‌ها کلاژن را سازمان‌یافته و الاستیک می‌کنند و کلاژن جدیدی در بافت نرم به وجود می‌آید. در اثر این روش، کام یا بافت نرم شده کم‌کم بالاآمده و بافت‌ها سفت می‌شوند. این باعث باز شدن مسیر عبور و مرور هوا شده و تنفس راحت‌تر انجام می‌شود.

مزایای استفاده از این روش چیست؟

درمان خروپف با لیزر یکی از معدود روش‌هایی است که علاوه بر نتیجه‌ای که دریافت می‌کنید، مزایای زیادی هم دارد. این روش به‌واسطه مزایایی که دارد به‌سرعت  می‌تواند جای خود را در میان سایر روش‌ها پیدا می‌کند. همان‌طور که پیش‌ازاین هم ذکر کردیم بافت‌های نرم در راه هوایی نرم شده‌اند، لیزر کلاژن این بافت‌ها را تغییر می‌دهد.

در واقع همان‌طور که لیزر کمک می‌کند تا کلاژن‌سازی بر روی پوست شما انجام شده و این بافت حالت ارتجاعی خود را به دست آورد و جوان شود، برای این بافت که در پشت گلو قرار دارد نیز همین کار را انجام می‌دهد. زمانی که لیزر به این بافت نرم اصابت می‌کند، کلاژن موجود در آن جوان شده و به‌اصطلاح بیدار می‌شود؛ در نتیجه بافت شل شده منقبض می‌شود و راه عبور هوا در گلو در شب باز می‌ماند.

علاوه بر این مواردی که ذکر کردیم این روش، نسبت به سایر روش‌های دیگر به‌عنوان روشی کم تهاجمی شناخته می‌شود. البته ازآنجا که باید دستگاه لیزر در درون دهان شما قرار گیرد، نمی‌توان آن را غیرتهاجمی نامید، بلکه باید آن را کم تهاجم دانست؛ اما این بدان معنی نیست که درد دارد. احساسی که در حین این روش دارید، درست مانند این است ‌که یک لیوان چای گرم بنوشید. سه جلسه سی‌ دقیقه‌ای چای گرم می‌نوشید و بدون نیاز به بیهوشی همه‌چیز تمام می‌شود. نگران نباشید، هیچ عارضه‌ای تابه‌حال گزارش نشده است.