لیفت صورت در واقع یکی از عمل‌های رایج برای زیباکردن و سفت‌کردن صورت است که در بین خانم‌ها و حتی گاهی آقایان طرف‌داران خاص خود را دارد. باتوجه‌به بالارفتن سن و شل شدن پوست دور از ذهن نیست که افراد به دنبال چهره‌ای شاداب‌تر و زیباتر باشند. روش موردنظر جزء شیوه‌های رایج برای افتادگی پوست است.

اگر شما هم مایل هستید پوستی شاداب، زیبا و خیره‌کننده داشته باشید و قصد برطرف‌کردن عیوب صورت خود را دارید بهتر است قبل از انجام لیفت، اطلاعاتی به دست آورید. در صورت تمایل ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید؛ زیرا قصد داریم اطلاعات با ارزشی را در اختیار شما قرار دهیم.

ضرورت لیفت صورت

لیفت صورت یکی از تکنیک‌های جدید است که نتیجه حاصل از آن طبیعی بوده و دوام بالا حتی تا ده سال را داراست که امروزه شاهد پیشرفت‌هایی در آن بوده‌ایم. جراحانی که در این حیطه فعالیت می‌کنند در تلاش هستند به بهترین شیوه عمل کنند و نتایج مثبتی به بارآورند. این عمل زیبایی گاهی به یک ضرورت تبدیل می‌شود؛ چراکه نشانه‌های پیری اغلب آزاردهنده است و باعث کاهش اعتمادبه‌نفس در افراد می‌شود.

اغلب جراحان فعال در این حیطه این شیوه را جزء جامع‌ترین روش‌ها برای جوان‌سازی پوست می‌دانند که علایم متعدد پیری که در قسمت پایین صورت مثل خط فک و گردن رخ می‌دهد را رفع می‌کنند. در زیر قصد داریم مزایای لیفت صورت را بررسی کنیم.

پوستی شاداب و زیبا با لیفت صورت

مزایای لیفت صورت را بشناسید

همان طور که در بالا اشاره شد یکی از روش‌ها برای داشتن پوستی زیبا، صاف و جوان لیفت صورت است در زیر قصد داریم به صورت گسترده‌تر به بررسی مزایای این روش بپردازیم.

از بین بردن نشانههای پیری

با توجه به افزایش سن وقتی در آینه به پوست صورت خود نگاه می‌کنید احساس می‌کنید پوست نازک شده است یا چربی صورت شما از بین رفته است و شادابی قبل را ندارد. مقصر اصلی مشکلات پوستی اغلب سن، آسیب‌های ناشی از نور خورشید، سیگار کشیدن، استرس و وراثت است.

لیفت صورت یکی از شیوه‌های مدرن است که با برداشتن پوست اضافی، سفت‌کردن بافت‌ها و ماهیچه‌ها به داشتن ظاهری زیباتر کمک می‌کند و نشانه‌های پیری را از بین می‌برد. اگر با یکی از نشانه‌هایی که در زیر بیان می‌کنیم مواجه شده‌‌اید این روش می‌تواند برای شما مؤثر باشد.

  • احساس افتادگی در پوست صورت از جمله خط فک و گردن
  • نشانه‌هایی از چین‌های عمیق از بینی تا گوشه‌های دهان
  • وجود خطوطی از گوشه‌های دهان تا انتهای چانه
  • احساس کم‌شدن چربی‌های صورت و کم‌شدن حجم صورت
  • ایجاد خطوطی عمیق بر روی چانه

مناطقی در صورت با قابلیت لیفت

سفتکردن پوست افتاده

از دیگر مزایای مورد اشاره لیفت صورت رفع افتادگی صورت است. این روش به‌عنوان یک روش ترمیمی در جهت صاف‌کردن و سفت‌کردن صورت به کار می‌رود. زمانی که بافت‌ها و ماهیچه‌های پوست ترمیم شدند و شکل مناسب پیدا کردند دوباره پوست روی صورت کشیده می‌شود و در پایان پوست اضافه جدا می‌شود. این شیوه به طور مؤثر چین‌وچروک‌ها را از بین می‌برد و پوست را صاف و محکم می‌کند.

نمایان کردن خط فک و گردن

با بالارفتن سن و ازدست‌دادن چربی‌های پوست، نیروی جاذبه و افزایش سن تمایل به کشیدن پوست به سمت پایین دارد که باعث افتادگی پوست می‌شود. پوست افتاده اغلب در ناحیه فک و گردن صحنه بدی ایجاد می‌کند و گاهی باعث ایجاد چانه دوتایی می‌شود. لیفت صورت کمک می‌کند خطوط عمیق در قسمت چانه نیز رفع ‌شود.

تاثیرات مفید لیفت صورت قبل و بعد از عمل

مفید بودن حتی برای مردان

گاهی افراد تصور می‌کنند زیباسازی صورت فقط مختص زنان است درصورتی‌که طبق گزارش‌های انجمن جراحی پلاستیک زیبایی، در آمریکا این عمل جزء 5 عمل محبوب در سال 2017 در بین مردان شناخته شده است. جالب است بدانید 10 درصد از عمل‌های زیبایی لیفت در سال 2017 به مردان اختصاص داشته است. مردانی که از لحاظ سلامت در سطح ایده آلی قرار دارند و نگرانی آنها چین‌وچروک و افتادگی پوست است می‌توانند مانند زنان از خدمات لیفت استفاده کنند.

اشتباه در تشخیص سن برای انجام لیفت

گاهی افراد تصور می‌کنند لیفت تنها برای افراد مسن مؤثر است در صورتی که این باور کاملا اشتباه است. در گذشته اغلب مراجعه کنندگان برای لیفت صورت افرادی با رده سنی 51 تا 64 سال بوده است اما جالب است بدانید هر فردی که دارای علایم افتادگی یا چین و چروک پوست است می‌تواند به این متخصصان مراجعه کند.

لیفت و جوانسازی صورت تصویر قبل و بعد

انجام عمل‌های دیگر به همراه لیفت

روش‌های متفاوتی برای جوان‌سازی پوست وجود دارد که می‌توانید به همراه لیفت انجام دهید تا نتایج زیبایی خود را بیشتر کنید. از جمله عمل‌های دیگر که می‌توان به همراه لیفت صورت انجام داد می‌توان به لیفت ابرو و جراحی پلک اشاره کرد. امکان جفت‌کردن این عمل با دیگر عمل‌ها امکان‌پذیر است که شما را از سپری‌کردن زمان ریکاوری برای عمل‌های دیگر بی‌نیاز می‌کند.

عدم وجود جای عمل

یکی از فواید منحصربه‌فرد لیفت صورت این است برش‌های آن به‌گونه‌ای است که هیچ‌گونه جای‌زخم قابل‌مشاهده نیست و مشخص نیست که شما تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اید اما دراین‌بین محل برش‌ها نیز مهم است. اغلب برای پنهان‌کردن آن، متخصص محل بخیه‌ها را در پشت‌گوش یا در امتداد مو قرار می‌دهد؛ بنابراین این عمل را می‌توانید برای جوانسازی و زیبایی خود با یک متخصص با تجربه انجام دهید.

به طبیعی رسیدن نتایج

یکی دیگر از مزایای لیفت صورت این است که نتایج حاصل از این عمل بسیار طبیعی است و این مورد اغلب به‌دلیل پیشرفت‌هایی است که در تکنیک‌های عمل زیبایی صورت‌ گرفته است. در این روش تمام تمرکز متخصص این است که بافت زیرین ظاهری طبیعی‌تر داشته باشد. اغلب پزشکان در خارج کشور اعتقاد دارند افرادی که روی پوست لیفت انجام می‌دهند طبیعی به نظر می‌رسند و پوست آنها جوان‌تر، صاف‌تر و شاداب‌تر از قبل است.

نتیجه‌گیری

در این مقاله در حیطه لیفت صورت سخن گفتیم. این عمل یکی از عمل‌های رایج و مدرن برای جوان‌سازی، افتادگی صورت برای مردان و زنان است که به زیبایی خود می‌اندیشند. برای این عمل سن خاصی وجود ندارد و هر فردی در هر سنی که دچار افتادگی و چین‌وچروک صورت است می‌تواند آن را انجام دهد. از مزایای این عمل می‌توان به رفع چین‌وچروک و افتادگی پوست، عدم وجود جای عمل، جفت‌کردن با دیگر عمل‌ها اشاره کرد.