لیزر جوانسازی صورت یکی از تخصصی‌ترین و در عین حال موثرترین روش‌هایی است که متخصصان و پزشکان پوست و مو جهت بهبود مشکلات بیماران خود به کار می‌برند. با کمک لیزر بافت بیرونی پوست صورت ترمیم پیدا کرده و ظاهر پوست شاداب و شفاف خواهد شد. لیزر پوست موجب کاهش چین و چروک‌های ریز و درشت‌ نیز می‌شود. کهولت و ظاهر شدن نشانه‌های افزایش سن را کاهش داده و افزون بر همه آن‌ها به کاهش یا از بین بردن جای جوش، لک و سایر مشکلات پوستی نیز کمک می‌کند.

پرتو لیزرهای مورد استفاده در شاخه درمانی، کاملاً کنترل شده است. این پرتوهای کوتاه بر روی نواحی مورد نظر متمرکز شده و علاوه بر از بین بردن لایه‌ها و سلول‌های بیمار و ناسالم، موجب تحریک کلاژن‌سازی می‌شود. همین پروسه در جوانسازی و درخشان شدن پوست صورت بسیار عالی عمل کرده و نتایجی شگفت‌آور را رقم می‌زند. در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌های مختلف جوانسازی با لیزر پوست آشنا کرده و مراقبت‌های پس از آن را بازگو کنیم. در ادامه ما را همراهی کنید تا در صورت نیاز بتوانید سریعاً به متخصصان مربوطه مراجعه کنید.

لیزر جوانسازی پوست صورت یعنی تحقق آرزوی جوانی

چگونگی جوانسازی پوست با لیزر

امروزه جوانسازی و شادابی پوست صورت حتی با افزایش سن نیز امکان‌پذیر است. ترس و نگرانی از پیری کاهش پیدا کرده و حتی موجبات درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی با به کارگیری لیزر فراهم شده است. در این بخش روش‌های مختلف استفاده از لیزر پوست را مرور کرده و به جزئیات آن با دقت بیشتری می‌پردازیم.

اندولیفت، جوانسازی در کمترین زمان

این روش یکی از کم‌تهاجمی‌ترین روش‌های لیزر پوست است. با کمک اندولیفت بیمار به صورت سرپایی و بسیار سریع مورد درمان قرار خواهد گرفت. اندولیفت سبب کلاژن‌سازی و تحریک پوست جهت تولید سلول‌های جوان و تازه می‌شود. سطوح زیرین و عمیق پوستی را ترمیم کرده و چربی‌های اضافی را از روی آن پاک می‌کند. علاوه بر همه موارد گفته شده، این روش به سفت شدن و جمع‌آوری پوست‌های شل و ریخته شده کمک می‌کند.

کلیه عملکردهای متابولیکی خارج از بافت سلولی پوست با استفاده از این پروسه فعال شده و در نهایت باعث شادابی و درخشش صورت خواهد شد. این روش نیاز به هیچ‌گونه برش، جراحی و بیهوشی‌ای ندارد. اندولیفت روشی فوق‌العاده در زمینه لیزر جوانسازی صورت است که بدون خونریزی انجام می‌شود؛ به همین علت است که به آن روشی غیرتهاجمی گفته شده و تنها با یک جلسه مراجعه به درمان پوست می‌پردازد. حسن دیگر این روش آن است که طبعاً نسبت به موارد مشابه به خود، از هزینه پایین‌تری برخوردار است.

از بین بردن لکه‌های پوستی با کمک لیزر پوست

استفاده از اندولیفت برای هر دو گروه خانم‌ها و آقایان امکان‌پذیر بوده و می‌توان علاوه بر پوست صورت، در نواحی شکمی، گردنی، زانو، آرنج، ران و باسن نیز استفاده کرد. نکته بسیار مهم دیگر این متد، نداشتن هیچ‌گونه عارضه جدی و بازگشت به کار تنها با یکی دو روز استراحت است. کوتاهی دوره نقاهت در این روش کمک بزرگی در عادی شدن روند زندگی مراجعه‌کنندگان می‌کند.

لیفت پوست صورت با استفاده از لیزر هایفوتراپی

هایفوتراپی از جمله جدیدترین و پراستقبال‌ترین روش‌های ترمیم و جوانسازی پوست با کمک لیزر است. هایفو به سفت شدن پوست کمک کرده و کشسانی آن را افزایش می‌دهد. این متد نیز بدون خونریزی و درد بوده و روشی غیرتهاجمی به شمار می‌آید. لیفت صورت با کمک هایفو و از طریق امواج‌های فراصوتی انجام می‌گیرد. در روش هایفوتراپی پوست تحریک شده و شروع به تولید کلاژن می‌کند. همین کار موجب کاهش چین و چروک، افتادگی پوست و افزایش درخشش و شادابی آن می‌شود.

اگرچه هایفو در گذشته برای درمان و کاهش رشد تومور استفاده می‌شد؛ اما امروزه تاثیرات فوق‌العاده آن جهت بالا بردن و لیفت پوست صورت بالاخص ابروها به خوبی محرز است. از این روش برای رفع یا کم کردن خطوط چین و چروک گردن، دست، صورت و سینه نیز بهره گرفته می‌شود. تاثیر این روش در لیفت صورت بیش از 60 درصد بوده و قابلیت استفاده بر روی خطوط عمیق یا سطحی فک و دهان و پلک و گونه را نیز دارد.

کاهش چین و چروک‌های عمیق پوستی با استفاده از لیزر پوست

محوسازی جای لک و جوش با کمک لیزر فرکشنال CO2

پیشتر گفتیم که لیزر جوانسازی صورت از روش‌های مختلفی انجام می‌شود. یکی دیگر از متدهای درمانی لیزر جهت کاهش جای لک، جوش و چروک‌های عمیق پوستی، فرکشنال است. با کمک این روش سایر ناهنجاری‌ها نیز درمان شده و پوستی شفاف و زیبا ایجاد می‌شود. البته پروسه فرکشنال قدری سنگین‌تر از روش‌های قبلی است و با استفاده از آسیب به لایه‌های خارجی، سلول‌ها را وادار به ساخت کلاژن و سلول‌های جوان و تازه‌نفس می‌کند.

اگرچه این روش به شکل تهاجمی است اما جهت از بین بردن خطوط عمیق پنجه کلاغی کناره چشم، کاهش خطوط لبخند اطراف دهان و بینی و لکه‌بری بسیار عالی عمل می‌کند. علاوه بر آن فرکشنال  آسیب‌های ناشی از جوش‌های عمیق که آثارشان بر روی پوست باقی مانده را نیز از بین می‌برد. CO2 مشکلات پوستی ایجاد شده بر اثر نور خورشید، چین‌ و چروک‌های روی دست، گردن و بازو و همچنین زگیل پوستی را نیز درمان می‌کند. فرکشنال پیش از هایفو معرفی شده و یکی از پرکاربردترین روش‌های استفاده از لیزر است که برای درمان کامل به حداقل سه روز استراحت نیاز دارد.

مراقبت های ضروری پس از لیزر جوانسازی پوست صورت

به طور معمول لیزر جوانسازی دارای عوارض پس از عمل شدیدی نبوده و دردی در حد سوزش آفتاب‌سوختگی خواهد داشت. از آن‌جایی‌که مراقبت از پوست پس از کلیه روش‌ها، بخش مهمی از پروسه درمان به شمار می‌رود در این قسمت مهم‌ترین و ضروری‌ترین نکات مراقبتی پس از عمل را بیان می‌کنیم:

شادابی، کاهش چروک و جوانسازی پوست صورت با کمک لیزر

  • شستشوی نواحی با توجه به دستور پزشک و به صورت متعادل.
  • استفاده از داروهای درمانی تجویز شده به صورت مرتب.
  • اگر پزشک شما تایید کرد حتما از کرم‌های ضد آفتاب حتی در منزل نیز استفاده کنید.
  • جلوگیری از خشک شدن پوست با استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده تجویز شده.
  • جلوگیری از تماس مستقیم پوست پس از لیزر جوانسازی صورت با سطوحی همچون بالش.
  • عدم مصرف دخانیات همچون قلیون و سیگار.
  • بهره‌گیری از کمپرس‌های آب سرد و مصرف داروی آسپرین زیر نظر پزشک در روزهای ابتدایی عمل.

کلام پایانی

لیزر جوانسازی صورت از آن سری روش‌های سریع، موثر و فوق‌العاده‌ای است که به شادابی و درخشش پوست کمک کرده و مانع از بروز نشانه‌های پیری می‌شود. علاوه بر آن مصارف درمانی در کاهش جای جوش، زگیل و لک نیز دارد. اگرچه میزان تاثیر این روش برای همه مراجعه‌کنندگان یکسان نیست؛ اما استفاده از پزشکان مجرب و حاذق به گرفتن نتیجه بهتر کمک خواهد کرد.