امروزه روش‌های بسیاری در حوزه زیبایی وارد شده‌اند که هرکدام جذابیت بسیاری را به چهره شما می‌بخشند. یکی از انواع این روش‌ها که از گذشته تا به امروز توانسته بسیاری از افراد را مجذوب خود کند، تزریق ژل لب است. روی سخن ما در این مطلب دررابطه‌با افرادی است که قصد به تزریق دارند؛ اما هنوز نکاتی را که باید دررابطه‌با این کار بدانند، مطالعه نکرده‌اند؛ پس با ما همراه باشید که به هر آنچه باید در مورد این فعالیت زیبایی بی‌نظیر بدانید، بپردازیم.

نمونه‌ای از تزریق فیلر لب

معرفی عمل تزریق ژل لب

ژل لب نوعی فیلر است که از طریق یک سوزن کوچک به لب‌های شما تزریق می‌شود. درواقع تزریق ژل لب همیشه مبتنی بر اسید هیالورونیک است. این اسید ماده‌ای است که توسط بدن تولید می‌شود، به این معنی که به طور طبیعی در بدن شما وجود دارد و بدن شما درنهایت دوباره آن را تجزیه خواهد کرد. ازآنجایی‌که اسید هیالورونیک رطوبت را حفظ می‌کند، لب‌های شما را پرتر و پوست شما را صاف‌تر می‌کند.

چه پزشکی می‌تواند تزریق ژل درون لب را انجام دهد؟

هر پزشکی که مجاز به انجام درمان‌های زیبایی است، می‌تواند به تزریق ژل لب بپردازد. ازآنجایی‌که تزریق فیلر لب می‌تواند هزینه نسبتاً بالایی داشته باشد، بسیاری از افراد به‌صورت غیرقانونی اقدام به تزریق کرده و این می‌تواند خطراتی ایجاد کند. در این صورت، ممکن است درمان شما توسط فردی انجام شود که از نظر قانونی فاقد صلاحیت است؛ پس سعی کنید همواره تزریق ژل برای لب‌هایتان را در کلینیک‌های معتبر و نزد پزشکان باتجربه انجام دهید.

مشاوره قبل از تزریق کردن ژل لب به چه صورت است؟

هر درمان زیبایی یا جراحی پلاستیک ازجمله تزریق ژل در لب‌ها با یک مشاوره شروع می‌شود. در طی این مشاوره، خواسته‌های خود و نتیجه‌ای را که به آن امیدوار هستید با پزشک معالج در میان خواهید گذاشت. پزشک به‌صورت شما نگاه می‌کند و به همراه شما تعیین می‌کند که چگونه به زیباترین و طبیعی‌ترین نتیجه دست خواهید یافت.

آماده‌سازی قبل از تزریق چگونه است؟

مهم است بدانید که شما مجاز به نوشیدن الکل در 24 ساعت قبل از انجام تزریق ژل لب نیستید. علاوه بر این آسپرین، ایبوپروفن یا سایر داروهای رقیق‌کننده خون را نباید مصرف نکنید. این موارد باید برای 24 ساعت اول پس از درمان هم رعایت شوند. برای تسکین درد می‌توانید پاراستامول را درست بعد از درمان مصرف کنید. ناگفته نماند که داروی ارائه‌شده برای تسکین درد در این قسمت صرفاً یک پیشنهاد است و بهتر است کاری را انجام دهید که پزشک شما پیشنهاد می‌دهد.

نمایی از قبل و بعد تزریق فیلر لب

آیا به هنگام تزریق ژل به لب‌ها از بی‌حسی استفاده می‌شود؟

فیلرهای لب گهگاه تحت بی‌حسی موضعی تزریق می‌شوند. گاهی اوقات پماد بی‌حس‌کننده از قبل روی لب‌ها زده می‌شود یا یک ماده بی‌حس‌کننده به ژل‌ها اضافه می‌شود. البته واقعیت این است که به هنگام تزریق کاملاً بی‌حسی را در لب‌های خود احساس نمی‌کنید، درست مانند زمانی که به دندان‌پزشکی می‌روید و گاهی احساس خوردن وسایل دکتر به دندان یا لثه‌تان را متوجه می‌شوید.

به‌هرحال لب‌های شما قسمت‌های حساس بدن هستند و به دلیل وجود طیف وسیعی از اعصاب در آن‌ها، هر چیزی سریعاً احساس می‌شود؛ اما نگران نباشید، تزریق به‌هیچ‌عنوان درد ندارد و شما قرار نیست اذیت شوید. به‌طورکلی پس از ضدعفونی کردن پوست، فیلر با یک سوزن نازک به لب‌های شما تزریق می‌شود. طول دقیق درمان بستگی به میزان و محل تزریق فیلر لب دارد. معمولاً بعد از نیم ساعت تزریق ژل لب شما به پایان می‌رسد.

دوره بهبودی پس از تزریق چگونه است؟

شما ممکن است در چند روز اول در لب‌هایتان احساس درد داشته باشید. از کبودی‌هایی به وجود آمدند هم نگران نباشید، ظرف چند روز ناپدید می‌شوند. در اصل، می‌توانید بلافاصله به سر کار خود بازگردید؛ اما مطمئن شوید که فشار زیادی به‌صورت شما وارد نشود.

مراقب خم شدن و بلند کردن وسایل سنگین باشید و تا حد امکان بین 2 تا 5 روز ورزش نکنید؛ همچنین عاقلانه است که در هفته اول از مراجعه به سولاریوم یا سونا صرف‌نظر کنید و از انجام فعالیت‌های دیگر زیبایی خودداری کنید. بعد از چند ساعت می‌توانید دوباره از رژ لب و سایر لوازم‌آرایش استفاده کنید. به‌هیچ‌عنوان از مایعات گرم استفاده نکنید و تا 3 روز ترجیحاً چای، قهوه و هر نوع از مایعات گرم را با نی بنوشید.

تزریق فیلر لب بدون درد انجام می‌گیرد

نتیجه دلخواه خود پس تزریق ژل به لب‌ها را چه زمانی مشاهده می‌کنید؟

نتیجه درمان شما بلافاصله قابل‌مشاهده است. اگرچه لب‌ها هنوز کمی در ابتدا متورم خواهند بود؛ اما اغلب چند روز بعد نتیجه نهایی را خواهید دید. ازآنجایی‌که اسید هیالورونیک ماده‌ای در بدن است، بدن شما نیز به‌آرامی آن را تجزیه می‌کند؛ بنابراین نتیجه تزریق ژل لب دائمی نیست؛ اما بیشتر افراد حدود یک سال از این درمان لذت می‌برند.

مدت‌زمان دقیق ماندگاری فیلرهای لب برای هر فرد متفاوت است. نه‌تنها این موضوع به سبک زندگی شما (سیگار کشیدن، قلیان کشیدن، قرارگیری مداوم در زیر نور آفتاب)؛ بلکه به‌سرعت تجزیه اسید هیالورونیک در بدنتان نیز بستگی دارد.

هزینه تزریق کردن ژل به لب‌ها چقدر است؟

تزریق فیلر لب هزینه مناسبی را نسبت به دیگر درمان‌های زیبایی دارد. می‌توانید به‌راحتی این درمان را با هزینه مناسب نزد دکتر غلامی انجام داده و از نتیجه بی‌نظیر آن لذت ببرید. مهم است که چه دکتری را برای انجام این کار انتخاب می‌کنید؛ زیرا در حال حاضر افراد بسیاری در این زمینه خود را یک متخصص می‌دانند؛ اما پس از تزریق مشکلاتی مانند عفونت یا متورم شدن بیش‌ازحد لب‌ها مشاهده می‌شود؛ پس انتخاب دکتر مهم‌تر از بحث هزینه است و رابطه مستقیم با سلامت شما دارد.

فیلر لب قابلیت جذب شدن در بدن را دارد

کلام آخر

در این مطلب به‌طورکلی هر آنچه را باید در مورد تزریق ژل لب بدانید، برایتان آورده‌ایم. باتوجه‌به این مطلب شما می‌توانید به‌خوبی ژل لب خود را نزد دکتر غلامی تزریق کرده و مراقبت‌های قبل و بعد آن را نیز در نظر داشته باشید. بازهم تکرار می‌کنیم که درمان زیبایی ژل لب، یک درمان دائمی نیست و برای اینکه همواره جذابیت ژل را در لبان خود داشته باشید، نیاز است که به تمدید تزریق بپردازید.