لیزر فوتونا

بهترین دستگاه لیزر جوانساز دنیا است .

 

سلامت و زیبایی پوست صورت ازجمله مهم‌ترین عوامل در آراسته و زیبا نشان دادن ظاهر یک فرد است و پوست سلامت و شاداب نشان‌دهنده سلامت درونی بدن است. پیروی از یک سبک زندگی مناسب در سالم نگه‌داشتن پوست و به‌طورکلی سلامت بدن شما بسیار مؤثر است. شما می‌توانید علاوه بر رعایت کردن یک سبک زندگی مناسب از روش‌های درمانی نظیر روش لیزر فوتونا نیز استفاده کنید.

این روش درمانی برای جوان‌سازی و مراقبت از پوست و زنده و شاداب نگه‌داشتن آن بسیار مؤثر بوده و به‌عنوان روشی مکمل در کنار روش‌های طبیعی مراقبت از پوست، استفاده از تغذیه مناسب و انجام ورزش مداوم توصیه می‌شود. ما در این مقاله به بررسی این شیوه درمانی می‌پردازیم.

جوان‌سازی پوست با لیزر درمانی فوتونا

امروزه روش‌های درمانی لیزری در مقایسه با روش‌های دیگر، شیوه ماندگارتری در بازیابی پوست به وجود آورده‌اند. لایه‌برداری پوست به‌وسیله لیزر بسیار دقیق‌تر از لایه‌برداری شیمیایی است. برای کسانی که به دنبال جوان‌سازی، شادابی دوباره پوست، تقویت پوست و از بین بردن آکنه‌های پوستی هستند استفاده از لیزر درمانی فوتونا گزینه مناسبی است.

پوست صورت با گذشت زمان دچار تغییراتی می‌شود که پس از مدتی نیاز به ترمیم و جوان‌سازی مجدد دارد. این میزان تغییرات در مورد افراد مختلف متفاوت است. تغییرات پوستی معمولاً خود را به‌صورت چین‌وچروک‌های کوچک و ریزی در اطراف چشم‌ها، پیشانی و اطراف لب نشان می‌دهند. این تغییرات با بر هم خوردن ساختار پوستی همراه است.

در طی عوض شدن ساختار پوست، اپیدرم پوست نازک و آسیب‌پذیر می‌شود و به‌مرور مقاومت پوست در برابر عوامل بیرونی کاهش پیدا می‌کند. در این حالت است که میزان کلاژن یا بافت همبند پوست رو به نقصان می‌رود و درنتیجه خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست کاهش پیدا می‌کند.

چین‌وچروک‌های ریز اطراف چشم

نشانه‌ها و علائمی که با فوتونا برطرف می‌شوند

لیزر فوتونا یک روش بدون جراحی است که می‌تواند به لایه‌های عمیق پوست اثر کند و باعث درمان این عوارض پوستی شود. ازجمله علائم و نشانه‌هایی که می‌توانید بعد از مشاهده آن‌ها برای این نوع درمان اقدام کنید عبارت‌اند از به وجود آمدن چین‌وچروک‌های ظریف پوستی، وجود منفذ در پوست، ناصافی پوست، پوست عاری از لطافت، از بین نرفتن جاهای جوش، به وجود آمدن زگیل بر روی پوست، افتادگی پوست و همچنین داشتن اسکارهای آکنه پوستی.

جوان‌سازی پوست با روش درمانی لیزر فوتونا

لایه‌برداری پوست با استفاده از لیزر درمانی فوتونا

لیزر درمانی فرکشنال فوتونا برای برطرف کردن چین‌وچروک پوست، بافت ناهموار پوست، از بین بردن اسکار آکنه و خطوط ریز پوست استفاده می‌شود. لیزر درمانی فوتونا عیوب پوست را بدون واردکردن آسیب بر بخش‌های سالم پوست برطرف می‌سازد یا آسیب‌پذیری را به حداقل می‌رساند. لیزر فوتونا عمل کلاژن سازی پوست و لایه‌برداری سبک پوست را انجام می‌دهد.

لیزر فرکشنال فوتونا در طی سه مرحله انجام می‌شود. پوست ابتدا به‌وسیله پرتو Nd: YAG با حرارت حالت‌دهی می‌شود؛ سپس طی مرحله دوم، پوست قدیمی توسط پرتو Er: YAG برداشته می‌شود. در آخر عیوب پوست با استفاده از یک پرتو لایه‌بردار سبک از طریق عمل فرسایش از بین می‌رود.

لیفتینگ پوست با استفاده از لیزر فوتونا 4D

لیزر درمانی فوتونا 4D یک روش لیزر درمانی چهاربعدی است. از این روش برای لیفتینگ و سفت کردن پوست صورت و از بین بردن خطوط چین‌وچروک ظریف پوست استفاده می‌شود. اگرچه این روش بدون عمل جراحی است؛ اما نتایج آن به همان میزان نتایج جراحی و تزریق فیلر مؤثر است. این روش در مقایسه با فیلر‌های پرکننده پوست دوام بیشتری دارد. در روش لیزر درمانی فوتونا 4D چهار روش متمایز وجود دارد که شامل لیفتینگ صاف، Frac3، Piano و سایش سطحی است.

عکس قبل و بعد از انجام لیزر درمانی فوتونا 4D

روش لیفتینگ صاف در فوتونا 4D

روش لیفتینگ صاف از داخل دهان انجام شده و باعث افزایش کلاژن در گونه‌ها و نواحی اطراف آن‌ها و همچنین باعث حجم دهی و سفتی پوست می‌شود. با این تفاوت که نتایج حاصل از این درمان از روش پرکننده‌های فیلر پایدارتر است و نتیجه بهتری حاصل می‌شود.

لیفتینگ صورت توسط فوتونا 4D

روش ‌Frac3 در فوتونا 4D

روش Frac3 یک روش درمانی چهاربعدی و سه‌بعدی است که عیوب عمیق‌تر پوست را مورد هدف قرار می‌دهد. این روش برای همه انواع پوست بدون در نظر گرفتن رنگ پوست مؤثر است. در این شیوه لک‌های تیره و جای جوش درمان شده و به جوان‌سازی پوست کمک می‌شود.

روش Piano در فوتونا 4D

روش Piano روشی است که در آن شل بودن و افتادگی پوست از بین می‌رود. بعد از درمان با این روش، پوست کلاژن بیشتری دریافت می‌کند و شاداب و جوان می‌شود. نتیجه حاصل از این روش معمولاً بلافاصله بعد از لیزر کردن پوست قابل‌رؤیت و مشاهده است.

روش سایش سطحی در فوتونا 4D

سایش سطحی پوست در لیزر فوتونا یک لایه‌برداری بسیار سبک است. در این روش سلول‌های مرده پوست از سطح پوست پاک می‌شوند. این شیوه آخرین مرحله درمان فوتونا 4D است و برای از بین بردن خطوط ظریفی که با روش‌های دیگر درمانی قابل‌ترمیم نبوده‌اند، استفاده می‌شود.

 مراقبت‌های پوست قبل از شروع درمان

برای اینکه از درمان نتیجه بهتری حاصل شود و شما در اثر این درمان با لک‌های ناخواسته پوستی مواجه نشوید باید تا شش هفته قبل و بعد از درمان در معرض نور شدید خورشید قرار نگیرید و سولاریوم انجام ندهید؛ همچنین باید قبل از درمان فوتونا از کرم‌های حساسیت‌زای موبر پوست و از کرم‌های تقویتی و مراقبت پوست نیز استفاده نکنید. اگر قبل از لیزر درمانی فوتونا درمان‌هایی نظیر لایه‌برداری پوست یا تزریق بوتاکس انجام داده‌اید، باید این دو درمان حداقل دو هفته قبل از درمان فوتونا انجام شده باشند.

سخن آخر

امروزه لیزر درمانی فوتونا درمانی است که به‌راحتی و بدون انجام جراحی و اعمال تهاجمی پوست انجام می‌شود. نتیجه این درمان نسبت به درمان‌های لایه‌برداری با مواد شیمیایی از ماندگاری بیشتری برخوردار است. این شیوه درمانی در کل دو عمل لایه‌برداری و لیفتینگ پوست را انجام می‌دهد.

شما قبل از لیزر فوتونا نیازمند به انجام توصیه‌ها و رعایت کردن اصولی هستید. این توصیه‌ها به شما کمک می‌کند که دچار آسیب‌دیدگی پوست نشوید. این مراقبت‌ها شامل قرار نگرفتن در معرض نور شدید خورشید و انجام ندادن سولاریوم و استفاده نکردن از کرم‌های مرطوب‌کننده و تقویت‌کننده صورت در بازه زمانی خاص است.